Shakespeare a cappella to autorski projekt, który powstał z inspiracji poezją Szekspira oraz muzyki Stanisława Soyki. Na styku tych dwóch powstał wyjątkowy album, który zawiera specjalnie opracowane aranżacje utworów Stanisława Soyki do słów sonetów Wiliama Szekspira. Aranżacje przygotowane przez Karola Kusza skomponowane są do wykonania bez instrumentów. 16-to osobowy zespół wokalny prezentujący klasyczny styl śpiewania chóralnego połączył się z jazzowym śpiewem wybitnego wokalisty – Stanisława Soyki tworząc niepowtarzalny materiał muzyczny utrwalony na dwupłytowym albumie.

Album Shakespeare a cappella zawiera cykl sonetów w dwóch wersjach językowych, oryginalnym tekście angielskim a także w polskich przekładach Macieja Słomczyńskiego oraz Stanisława Barańczaka. Okładkę albumu stworzył wybitny polski grafik i plakacista Rosław Szaybo twórca okładek takich artystów jak Elton John, Jannis Joplin, Simon & Garfunkel, Leonard Cohen, Judas Priest. Jest to premierowy album zespołu Cracow Singers, który doczekał się wielu prezentacji koncertowych w Polsce i Europie – zawsze przyjmowany z uznaniem i entuzjazmem.

Premiera albumu odbyła się w lipcu 2015 roku a światowa premiera koncertowa 8 czerwca 2016 roku w sali Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Do tej pory koncerty odbywały się podczas festiwali muzycznych i festiwali szekspirowskich w Erywaniu, Bitoli, Zagrzebiu, Gdańsku, Szczecinie, Mikołowie, Krośnie.

Wykonawcy:
Stanisław Soyka
Cracow Singers
Karol Kusz – autor aranżacji, przygotowanie i prowadzenie Cracow Singers